(044) 593-38-16 | (098) 581-14-31 | (099) 92-067-02 orthostrelicia@gmail.com

Пародонтологія

Не всі про це знають, але практично кожен сьогодні страждає захворюваннями тканин пародонту. Більшість з нас навіть не здогадується про проблеми в ротовій порожнині, або воліють поки не звертати на дискомфорт уваги. І навіть коли вже з’являються характерні ознаки проблем з яснами зачасту пацієнти бояться звернутися до спеціаліста. І це і є проблема, оскільки пародонтит – захворювання довготривале та постійно прогресуюче, що загострюється і результат – це втрата всіх зубів. Тому необхідно при перших проявах проблем з яснами одразу ж звернутися до пародонтолога.

У нормі вся система тканин пародонту функціонує злагоджено, як один механізм, виконуючи всі свої функції: захищаючи корінь зуба і тканини пародонту від пошкоджень, амортизує і розподіляє жувальний тиск на весь зубний ряд. Але як тільки з’являється причинний фактор, відразу ця вся система починає реагувати. У першу чергу, це, звичайно ж, ясна: вона запалюється, з’являється почервоніння, болючість, набряклість, може бути гіпертрофія (розростання ясен). У клініці, основними скаргами з боку пацієнта, будуть: кровоточивість і болючість ясен. Спочатку діагноз буде – гінгівіт. Якщо відразу зайнятися лікуванням, то процес можна зупинити на цій стадії. Лікування буде тривати 2-3 відвідування у лікаря-стоматолога. За цей час вам проведуть професійну гігієну порожнини рота та розкажуть як правильно дотримуватись основ особистої гігієни ротової порожнини, щоб надалі не звертатись до спеціалістів.

Але якщо не звертати увагу на кровоточивість ясен, то з часом гінгівіт ускладниться пародонтитом. Пародонтит це запально-дистрофічне захворювання ясен, що супроводжується не лише кровоточивістю ясен, але і рухомістю зубів, зниженням рівня альвеолярного відростка і можливою втратою зубів. Коли з’являються перші проблеми з яснами, пацієнти проводять лікування самостійно, і тому вони не завжди вірно підбирають методи лікування. На думку хворого, якщо кровлять ясна під час чистки зубів, то гігієну необхідно проводити акуратніше – уникати зон де кровоточать ясна, перейти на м’яку зубну щітку. Це і погіршує стан. Бо якщо не проводити індивідуальну гігієну належним чином м’який зубний наліт перетворюється на твердий, руйнує зв’язків апарат зуба – і ми отримуємо пародонтит. Щодо лікування проблем пародонту, то воно повинне бути комплексним та довготривалим. Особливу увагу необхідно приділити обстеженню пацієнта та встановленню причин виникнення захворювання.

Тому, при перших ознаках захворювання пародонту необхідно звертатися до лікаря.