(044) 593-38-16 | (098) 581-14-31 | (099) 92-067-02 orthostrelicia@gmail.com

Гігієна та профілактика

Більшість захворювань ротової порожнини виникають через бактерії, що живуть там. Важливо підтримувати гігієну та регулярно вичищати порожнину рота для запобігання розвитку карієсу, запалення ясен, виникнення неприємного запаху з рота та інших серйозних проблем.

Бактерії харчуються залишками їжі та швидко збільшуються кількісно, наслоївшись одна на іншу, щільно склеюючі себе із поверхнею зуба. Таким чином, виникає зубний наліт – ворог ясен та зубів.

Запалення ясен, карієс та неприємний запах з роту – це наслідки діяльності бактерій. До тогож, бактерії та токсини, що вони виділяють можуть проникати в кров. Тоді зуб перетворюється в джерело інфекції для всього організму.

По даним Всесвітньо Організациї Охорони Здоровя (ВООЗ) підраховано, що профілактика захворювань порожнини рота в 20-ть разів обходиться дешевше ніж лікування.

Практично у будь-якому віці виникають захворювання ясен, проте, найбільш розповсюдженні вони серед дорослого населення планети. Якщо захворювання ясен виявили на ранніх стадіях, фактично їх можна вилікувати. Саме тому необхідно звернутись до лікаря-стоматолога, якщо у Вас хоча б один із наступних симптомів:

  • набряк чи збільшення, почервоніння чи болючість ясен;
  • ясна кровоточать під час чистки зубів;
  • довжина зубів візуально збільшилась за рахунок опущення ясен;
  • визначаються порушення прикріплення ясен до зубів із утворенням пародонтальних кишень;
  • змінилось звичне змикання зубів під час жування;
  • появились гнійні виділення з пародонтальних кишень;
  • існує неприємний присмак та неприємний запах в роті весь час.

Для підтримки здоровя ясен та зубів потрібно мінімум два рази в рік проходити огляд у лікаря-стоматолога та обов’язково: правильно харчуватись; чистити зуби; користуватись зубною ниткою та ополіскувачем.

В клініці “Стреліція” проводять професійну чистку зубів. Ця процедура, яка об’єднує профілактичні та лікувальні заходи, направлена на виявлення наявних зубних відкладень із наступним вибором оптимального методу для їх видалення. Крім того, по бажанню пацієнта, його можуть навчити принципам правильної гігієни порожнини рота (урок гігієни).

Спеціалісти клініки “Стреліція” під час проведення чистки з метою видалення зубних відкладень використовують:

  • ручні інструменти;
  • скелєри ультразвукові;
  • системи Air-flow, Perio-flow (Prophyflex фірми KaVo).

Методи дії Air-flow та Perio-flow по типу дії одинакові. Спеціальний пристрій під тиском подає струю повітря, води та відповідного порошку. Їх відмінність полягає в складі порошку та зоні роботи пристрою. Air-flow виконує дію в над’ясенній частині, а метод Perio-flow в під’ясенній.

Методом ультразвукової очистки видаляють відкладення із зубної емалі за допомогою ультразвукової вібрації. Цим методом видаляється не лише наліт над яснами, але і наліт під яснами. Змінюючи частоту та амплітуду коливань в скелері, спеціаліст може видаляти різні типи нальоту.