(044) 593-38-16 | (098) 581-14-31 | (099) 92-067-02 orthostrelicia@gmail.com

Міогімнастика, яка стимулює ріст нижньої щелепи

Вправа №1

Стати біля стіни в положенні правильної постави. На рахунок 1-2-3-4 висунути нижню щелепу вперед до ріжучих країв верхніх фронтальних зубів і утримувати її в такому положенні на протязі 10 с, потім перемістити назад. Поступово збільшувати час до 1 хв.

Вправа№2

Відійти від стіни. Голову закинути назад, руки відвести за спину, ноги поставити на ширину плечей , нижню щелепу висунути вперед и повторити вправу №1.

Вправа№3

Виконувати вправу 1с поворотом голови вправо і вліво, при цьому захватити передніми зубами нижньої щелепи верхню губу.

Вправи для стримування росту нижньої щелепи при прогенії

Вправа№1

Захватити нижню губу верхніми зубами и верхньою губою і утримувати її в такому положенні 4-5 хв. Відпочивши 2-3 хв. Повторити вправу 3-4 рази.

Вправа№2

Вправа виконується с дерев’яною палицею у формі зубної дуги. Ширина палиці дорівнює ширині передніх центральних зубів, а товщина 3-4 мм. Дитина має прикусити палицю таким чином щоб верхні зуби вивинулись вперед, а нижні назад. Прикушувати палицю необхідно на протязі 3-4 хв.

Вправа№3

Тиснути кінчиком язика на верхні фронтальні зуби.

 

Вправи для корекції перехресного прикусу

Вправа№1

Відкрити рот на рахунок 1-2-3-4, потім повільно його закрити, переміщаючи нижню щелепу в протилежну сторону від неправильного положення зубів і утримувати її в цьому положенні 5с, потім 10, 20 і так до 60 с.

Вправа№2

Виконувати вправу №1, застосовуючи зусилля руки, направленого на зсув нижньої щелепи в сторону.

Тривалість курсу лікування від 3 до 8 місяців.

 

Вправи для зміцнення кругового мязу рота

Вправа №1. ґудзик

Великий пластмасовий плоский ґудзик горизонтально покласти між губами і утримувати її спочатку на протязі 1 хв., потім до 3-5 хв. Слідкувати, щоб зубі не зуби не приймали участі в цій вправі.

Вправа №2. Лінійка

Затиснути край лінійки довжиною 8-10см. і утримувати її в горизонтальному положенні. Потім покласти який-небудь вантаж. Збільшувати його кількість.

Вправа№3. Ватні валики

Невеликі ватні валики закласти в ділянці перехідної складки присінка порожнини рота. По обидві сторони від вуздечки верхньої губи. Зімкнути губи і промовити «б», «м», «п». Повторювати багаторазово.

Вправа №4. Два ґудзика

Два пласких ґудзика діаметром 25-30мм з’єднують ниткою на відстані 15-18 см. один від одного. Один ґудзик розташувати між губами і зубами, зімкнути губи і натягнути нитку. 2-3 рази на день по 10 разів.

Вправа №5. Вестибулярна пластинка

Вестибулярну пластинку покласти у присінок порожнини рота і за кільце витягувати її вперед, утримуючи зімкненими губами.